3D CAD projektování

3D CAD - Všestranný nástroj pro navrhování dílů a jejich sestav

CAD, z angličtiny computer-aided design - počítačem podporované projektování, nebo obecně computer-aided drafting – počítačem podporované kreslení.

Co je „2/3D CAD“ ?
Jde o velkou oblast IT, která zastřešuje širokou činnost navrhování dílů a jejich sestav. Souhrnně se jedná o používání pokročilých grafických programů pro 2D (plošné), ale zejména 3D (objemové) projektování, pevnostní výpočty, simulační analýzy dějů reálného světa. Kompetentní konstruktér/návrhář/designer může ověřovat pevnostní vlastnosti návrhů jednotlivých dílů i jejich sestav, fungování jejich kinematiky, zároveň však může být i sochařem zhmotňujícím představy a přání zákazníka.

3D CAD ve společnosti NA Engineering s.r.o.
Ve společnosti NA Engineering s.r.o. se využívá nejvyšších kategorií a verzí těchto systémů v plném synergickém propojení od konstrukčního návrhu, přes vytváření objemových modelů, ověřování jejich kinematiky, pevnosti a tuhosti, až do zpracování výrobních podkladů.

Vytvořené návrhy pro zákazníky převedeme do fotorealistických vizualizací, případně vytiskneme ve 3D, či některé high-tech díly, například kompozitové, vyrobíme na vlastních vysoce specializovaných zařízeních a technologiích.

Naše zkušenosti
Reálné zkušenosti jednatele společnosti – hlavního konstruktéra se 3D systémy, sahají až do roku 1993 do období počátků průmyslového nasazení systému CATIA, tehdy ještě na úrovních podporovaných sálovým počítačem, kdy měl možnost pracovat ve francouzském Toulouse na několika projektech.

V následných 30 letech, tedy až dodnes navazovaly a navazují vlastní i zákaznické 3D CAD projekty, opakovaně i pro významné české i světové společnosti v oblastech všeobecného strojírenského, automobilového a leteckého průmyslu.

Co nabízíme?
Vaše sny, myšlenky a přání profesionálně převedeme do 3D projektu umožňujícího jejich následnou výrobu, nebo například prezentační použití k ověření zájmu trhu. Dříve než bude zákaznický díl vyroben, ověříme jeho pevnost, doporučíme konstrukční, technologické či materiálové změny.
Image
Image
Image

Ing. Jan Námisňák, CSc.
jednatel společnosti

"Naše portfolio 3D CAD projektů není omezeno jen na konstrukci obecných strojů a zařízení. S naším týmem odborníků se zaměřujeme především na oblast letectví, konkrétně na návrh a optimalizaci součástí a systémů pro vrtulníky. Prozkoumáváme širší spektrum aplikací, včetně designu aerodynamicky efektivních rotorů, vylepšení a úprav aerodynamiky trupu vrtulníků nebo analýzy stability a ovladatelnosti v různých podmínkách letu. Naše znalosti a zkušenosti aplikujeme i na vytváření komplexních prostorových modelů vrtulníků pro simulace a testování ve virtuálním prostředí, čímž pomáháme výrobcům vrtulníků optimalizovat jejich design a dosáhnout maximálního výkonu, efektivity a bezpečnosti."

NA Engineering s.r.o.

IČO: 27371174

DIČ: CZ27371174

SCHRÁNKA: d9epemg

 

Kontakt

Email: info@naengineering.cz

Telefon: +420 603 455 126

ADRESA: Na Anežce 109

250 82 Horoušany

Česká Republika

Zájemci o spolupráci, partnerství a finanční podporu projektů jsou vítáni.