Nyala - NA Engineering s.r.o.
CargoPit - NA Engineering s.r.o.
PitPit

PitPit - Malý. Modrý. Mocný!
Modrá obloha je teď blíž, než si myslíte.

Malý vrabec, velké možnosti.
Malý, lehký, ale nesmírně výkonný.

PitPit
Slider 1

Nyala - NA Engineering s.r.o.
Křídla inovace pro novou éru létání!

Leťte s Nyalou do nové dimenze letectví.
Spojení inovativního designu, spolehlivosti a bezpečnosti pro revoluční zážitky ve vzduchu!

Slider 1
Slider 1

CargoPit - NA Engineering s.r.o.
Rotorová technika

Kontejnerový / nákladový bezpilotní vrtulník

Slider 1
previous arrow
next arrow
... obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela výjimečně se dějí věci výjimečné...  My obvykle děláme věci výjimečné.

... obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela výjimečně se dějí věci výjimečné... My obvykle děláme věci výjimečné.

NA ENGINEERING s.r.o.

Kreativita v rotorové technice, preciznost v 3D designu

Vítejte v NA ENGINEERING s.r.o. – specialistovi v oblasti rotorové techniky, 3D CAD projektování, CFD analýz a 3D tisku. Jsme dynamická a inovativní společnost, která se zaměřuje na poskytování komplexních řešení pro průmyslové a inženýrské potřeby. S dlouholetými zkušenostmi a odborným know-how se snažíme přinášet špičkové služby a technologické inovace našim zákazníkům.

V oblasti rotorové techniky jsme lídrem v návrhu a vývoji rotačních systémů pro široké spektrum průmyslových odvětví. Naše inženýrská kreativita a preciznost v konstrukci rotorů nám umožňují dodávat produkty, které excelují v efektivitě a spolehlivosti.

S využitím nejmodernějších technologií v oblasti 3D CAD projektování, simulačních, pevnostních a CFD analýz přinášíme našim klientům inovativní a optimalizovaná řešení. Náš tým inženýrů a designérů pracuje s vášní a odborností na vytváření detailně promyšlených projektů, které odpovídají nejvyšším standardům.

Jako součást našeho portfolia nabízíme také 3D tiskové služby, které přinášejí revoluci do procesu výroby prototypů a funkcionalit. S moderními tiskárnami a širokým spektrem materiálů jsme schopni vytvářet složité geometrie a přesné modely podle vašich individuálních potřeb.

V NA ENGINEERING s.r.o. spojujeme tradici s moderním inženýrstvím a neustále hledáme nové cesty k inovacím. Jsme hrdí na naši schopnost přizpůsobit se vývoji technologií a přinášet klientům špičkové a konkurenceschopné služby. Buďte s námi součástí budoucnosti průmyslového designu a vývoje.

Vzpomínky na budoucnost

V 50tých a 60tých letech minulého století se vývoj rotorové techniky ubíral i jinými směry, a deriváty vrtulníků měly mnohdy jinou podobu, než na jakou je dnešní svět většinou zvyklý. Málokdo – a to i ze zasvěcených si dnes uvědomuje, že poprvé byla rychlost vrtulníků 300 km/h překročena právě díky rotorovým strojům s reaktivním pohonem rotoru, a že ve své době tato kategorie nejednou tvořila absolutní výkonovou špičku. Pro mnohé je pak překvapením, že těchto strojů v různých hmotnostních kategoriích bylo souhrnně vyrobeno a i provozováno několik set kusů.
Image
Image
Image
Rotorové listy

Dnešní podoba rotorových listů NAE pro vrtulníky je výsledkem aerodynamického, technologického a materiálového vývoje započatého v roce 1993. Postupným vývojem, četnými únavovými, pozemními a letovými zkouškami a masívním použitím CFD analýz a simulací, bylo docíleno zcela nestandardních, velmi vysokých provozních parametrů. Při srovnávacích zkouškách na identických vrtulnících vykazují listy NAE při shodném příkonu přírůstek tahu přes 24 %, při současném snížení hluku o 4 – 6 dB.
Image
Image
Image

Od nápadu po realitu

Naše vrtulníky!

"Firma NA ENGINEERING S.R.O. představuje novou generaci vrtulníků, která překračuje zažité hranice letectví díky revolučnímu designu a inovativním technologiím. Tyto vrtulníky nabízejí bezpečnost, spolehlivost a efektivitu ve vzduchu, posouvajíce standardy v leteckém průmyslu."
PitPit

PitPit

Symbol elegance a praktičnosti ve světě letectví. Minimalistický design a lehkost přinášejí svobodu létání do každodenního života.
Nyala

Nyala

Revoluční design a technologické řešení nabízejí nejenom bezkonkurenční výkon ve vzduchu, ale také nový standard spolehlivosti a pohodlí pro piloty.
CargoPit

CargoPit

Vysoce funkční, univerzální letový nákladní prostředek, který umožňuje přepravu kontejnerů a zásilek tam, kam běžné dopravní prostředky nemohou dosáhnout.
Image
Image
Image

3D CAD projektování

Všestranný nástroj pro navrhování dílů a jejich sestav

CAD, z angličtiny computer-aided design - počítačem podporované projektování, nebo obecně computer-aided drafting – počítačem podporované kreslení.
Co je „2/3D CAD“ ?
Jde o velkou oblast IT, která zastřešuje širokou činnost navrhování dílů a jejich sestav. Souhrnně se jedná o používání pokročilých grafických programů pro 2D (plošné), ale zejména 3D (objemové) projektování, pevnostní výpočty, simulační analýzy dějů reálného světa. Kompetentní konstruktér/návrhář/designer může ověřovat pevnostní vlastnosti návrhů jednotlivých dílů i jejich sestav, fungování jejich kinematiky, zároveň však může být i sochařem zhmotňujícím představy a přání zákazníka.
3D CAD ve společnosti NA Engineering s.r.o.
Ve společnosti NA Engineering s.r.o. se využívá nejvyšších kategorií a verzí těchto systémů v plném synergickém propojení od konstrukčního návrhu, přes vytváření objemových modelů, ověřování jejich kinematiky, pevnosti a tuhosti, až do zpracování výrobních podkladů.
Vytvořené návrhy pro zákazníky převedeme do fotorealistických vizualizací, případně vytiskneme ve 3D, či některé high-tech díly, například kompozitové, vyrobíme na vlastních vysoce specializovaných zařízeních a technologiích.
Naše zkušenosti
Reálné zkušenosti jednatele společnosti – hlavního konstruktéra se 3D systémy, sahají až do roku 1993 do období počátků průmyslového nasazení systému CATIA, tehdy ještě na úrovních podporovaných sálovým počítačem, kdy měl možnost pracovat ve francouzském Toulouse na několika projektech.
V následných 30 letech, tedy až dodnes navazovaly a navazují vlastní i zákaznické 3D CAD projekty, opakovaně i pro významné české i světové společnosti v oblastech všeobecného strojírenského, automobilového a leteckého průmyslu.
Co nabízíme?
Vaše sny, myšlenky a přání profesionálně převedeme do 3D projektu umožňujícího jejich následnou výrobu, nebo například prezentační použití k ověření zájmu trhu. Dříve než bude zákaznický díl vyroben, ověříme jeho pevnost, doporučíme konstrukční, technologické či materiálové změny.

CFD analýzy, výpočty

Prozkoumejte proudy možností a dosáhněte optimálního výkonu!

CFD, neboli Computational Fluid Dynamics, je disciplína vědeckého výpočtového modelování, která se zabývá analýzou a simulací proudění tekutin a plynu. Pomocí matematických modelů a numerických metod CFD umožňuje předpovědět chování tekutin a plynů v různých prostředích a při různých podmínkách. Tato technologie se využívá v široké škále aplikací, včetně aerodynamiky (např. návrh letadel a automobilů), hydrodynamiky (např. návrh lodí a podvodních prostředků), průmyslových procesů, vědy o životě (např. proudění krve v cévách), energetiky a mnoha dalších oblastech. CFD analýzy umožňují inženýrům a výzkumníkům lépe porozumět a optimalizovat chování tekutin a plynů ve složitých prostředích, což vede ke zlepšení výkonu, účinnosti a bezpečnosti v mnoha odvětvích.
Můžeme nabídnout širokou škálu CFD analýz, které nejenže zlepšují výkonnost a účinnost projektů, ale také přinášejí inovativní řešení pro naše zákazníky. CFD analýzy jsou pro nás výzvou k objevování nových možností a přístupů. Nabízíme je jak samostatně, tak i jako nadstavbu k našim 3D CAD projektům, což nám umožňuje poskytnout komplexní služby a přizpůsobit se individuálním potřebám každého klienta.

https://nadc.cz/bongo/cocomo.php
https://en.wikipedia.org/wiki/Computational_fluid_dynamics

3D Tisk

Jednoduchá cesta k složitým designům

Provádíme tisk běžných spotřebních i konstrukčních funkčních dílů s teplotní odolností až do 170 °C, s rozměry do 400 x 400 x 400 mm. Tisk probíhá v uzavřeném objemu s konstantní kontrolovanou teplotou v celém pracovním prostoru. Zpracováváme ucelený řetěz činností od zpracování ideového návrhu zákazníka, tvorbu 3D modelu dílu včetně jeho rendrování a virtuální prezentace. Takto navržený díl můžeme nechat obtékat tekutinou v CFD analýze dle požadavků zákazníka, a docílit optimálního tvaru ještě před finálním 3D tiskem. Stejným způsobem lze ověřit i interní proudění například v krevním řečišti a následně vytisknout průhledný model.

Zpracováváme návrhy náhrad standardních dílů, díly tištěnými v počtu dle potřeb zákazníka.

Požadovaný výrobek Vám dle Vašich dispozic můžeme nejprve objemově navrhnout, a lze jej tak „uvidět“ ještě před samotným tiskem. Pomůžeme Vám s výběrem vhodného tiskového materiálu.

Tisknout lze i umělecká díla. Ta se v případě potřeby mohou sestávat i z více částí a významně tak překročit rozměry tiskového prostoru. Dosažitelnost zdrojových dat konkrétního díla prověříme dle konkrétních požadavků.

Spotřební produkty

Revoluční čistota, díky KarbonEx a ŽvejkaEx

Náš vlastní technologický a materiálový vývoj, zejména v oblasti kompozitové výroby obnáší i oblast aplikované chemie. Díky tomu sekundárně vznikly produkty, které překvapují rychlostí své účinností při použití v běžném životě.

NA Engineering s.r.o.

IČO: 27371174

DIČ: CZ27371174

SCHRÁNKA: d9epemg

 

Kontakt

Email: info@naengineering.cz

Telefon: +420 603 455 126

ADRESA: Na Anežce 109

250 82 Horoušany

Česká Republika

Zájemci o spolupráci, partnerství a finanční podporu projektů jsou vítáni.